Tommie Visser (BEL) rides on Karma Begijnhoeve
CDI Lier 2026
© DigiShots
Tommie Visser (BEL) rides on Karma Begijnhoeve CDI Lier 2026 © DigiShots DigiShots

CDIO Lier | Tommie Visser en Karma Begijnhoeve winnen Grand Prix Special *VIDEO*

Dressuur

Vrijdagmiddag werd de CDI3* Grand Prix Special verreden in het Belgische Lier. Tommie Visser en Karma Begijnhoeve (Desperado x Negro) wonnen met een score van 69,83%.

Allereerste keer

Met 16 combinaties in de ring bleef de overwinning in Belgische handen. Tommie Visser en Karma Begijnhoeve zegevierden net voor de Canadees Chris von Martels, die tweede werd met 69,68%. De Oostenrijkse Lisa Wernitznig completeerde het podium met een score van 68,83%. “Ik heb deze proef nog nooit eerder gereden. Zelfs niet thuis, dit was echt de allereerste keer”, vertelt Tommie.

Internationaal debuut

“Ik heb donderdag ook al een wedstrijd gereden, maar vrijdag ging het zoveel beter. Karma is een paard vol kracht, en dat geeft soms de overhand. Deze keer hadden we het volledig onder controle. Wat ze doet is de arena inlopen, haar oren spitsen en er gewoon voor gaan, lacht Tommie. De combinatie maakte dit weekend haar internationale debuut en na een derde plaats op donderdag in de Grand Prix, leverden ze de winnende proef af in de Special. 

Eigen fokproduct 

“Ik maakte een kleine fout in de eners en de galopovergang ging ook een beetje mis, maar dat gebeurt nu eenmaal als je een proef voor de allereerste keer rijdt. Ze begreep op dat moment gewoon nog niet helemaal wat er van haar gevraagd werd.” Tommie is erg trots op zijn fokproduct. “We hebben haar al sinds ze een veulen was, en dat maakt de band met je paard echt bijzonder. Ze heeft een ongelooflijke wil om te presteren en ze deinst nergens voor terug. Of het nu stortregent of, zoals nu, behoorlijk warm is, het maakt haar helemaal niets uit. We hebben nu al een paar veulens van haar. Ze heeft een fantastisch karakter en dat geeft ze ook door.” 

Tommie en Karma zijn niet alleen dit weekend te zien, ze komen ook volgend weekend aan de start van de Belgische Kampioenschappen. Een thuiswedstrijd voor Tommie die van oorsprong Nederlands is. Hij woont al een tijdje in België en komt uit onder de Belgische vlag. “Dit is echt een van de mooiste evenementen in de regio. Omdat dit ook mijn eerste internationale Grand Prix met haar was, was CDIO Lier de voor de hand liggende keuze. We komen hier graag en daardoor ken ik het evenement goed. Met amper een uurtje in de auto is het een ware luxe om een internationale wedstrijd zo dichtbij te hebben! Ik dacht ook bij mezelf: in het allerergste geval gaan de tests helemaal mis. Maar dan ben ik tenminste zo weer thuis, haha!” zegt een stralende Tommie.

Bekijk hier de uitslag en video’s.

Bron: CDIO Lier

Foto: Digishots