Minoek van Serveen: “Touren met de paarden is echt een meisjesdroom”
di 21 apr, 07:00
Dressuur
Minoek van Serveen reed tot haar achttiende dressuurwedstrijden en kwam daarna in de showwereld terecht. Inmiddels tourt ze al meer dan tien jaar, sinds een paar jaar tourt ze met Cavalluna en de paarden die bij de show horen. In 2027 gaat ze afscheid nemen van het showleven en op zoek naar een nieuwe uitdaging.
Minoek kwam op haar achttiende in de paardenshows terecht, toen ze te horen kreeg dat ze bij Equila by Apassionata, de vaste show in München, op zoek waren naar een ruiter. “Ik heb toen veel shows gedaan met de Shires. Daarna heb ik twee jaar gewerkt bij Cavalia in Canada, waar ik heel veel bijzonder dingen als liberty, trick riding en Hungarian post. Daar leerde ik dus écht veel over de show elementen en daardoor lag het dressuurrijden even op een lager pitje”, laat Minoek weten.
Cavalluna Door corona lagen de shows ongeveer twee jaar stil, maar sinds twee jaar is Minoek onderdeel van het Friesen team van de Cavalluna show. Daarmee gaat ze, van oktober tot en met juni, elk weekend van vrijdag tot en met maandag op tour. “Ik ben op mijn zeventiende in dit wereldje terecht gekomen en heb er altijd heel veel plezier in gehad. Ik heb ontelbaar veel paarden gereden en in handen gehad en in heel veel shows meegedaan. Ik merk dat ik nu toe ben aan een nieuwe uitdaging, om dingen nieuwe dingen te ontdekken en nieuwe uitdagingen aan te gaan. Maar begrijp me niet verkeerd hoor, ik weet dat ik mijn meisjesdroom leef en dat er veel mensen in het publiek zitten die zouden willen dat ze dit werken konden doen.”
ZZ-Zwaar Vorig jaar ging een van de paarden van Cavalluna, So Wietse, met pensioen. “Ik was altijd al gek op hem en wist dat als hij met show-pensioen ging, ik hem over wilde nemen. Hij is super knap en heel lief, ik vond hem een heel bijzonder paard. Door een blessure ging Wietse vorige jaar iets eerder met pensioen dan gepland en besloot ik hem dus over te kopen. Hij had ongeveer tien jaar lang geen dressuurwedstrijden meer gelopen en ik zelf had ook al lang niet meer gestart. We moesten onszelf beide weer een beetje omscholen richting de dressuur, maar dat ging best snel. Ik had al meerdere paarden van anderen tot het ZZ-Licht gereden en was daarom dolgelukkig dat ik het afgelopen jaar met Wietse de overstap kon maken naar het ZZ-Zwaar!”
Stoppen met touren “Niet alleen een mijlpaal in mijn sportcarrière, maar ook nog eentje die ik samen met mijn eerste eigen paard meemaakte! Het klinkt misschien gek, maar ik ben vaak meer zenuwachtig voor een dressuurwedstrijd met Wietse, dan voor een show paar tienduizenden mensen in het publiek zitten. Het klinkt bijna verwend, maar na tien jaar lang op tour zijn voor shows wordt dat ook normaal voor je. Ik ga volgend jaar tijdens de Cavalluna tour meer acteren, iets waar ik nog niet veel ervaring in heb maar ik heb er wel heel veel zin in! Na 2027 zal ik dus meer thuis zijn, dan stop ik met touren. Ik hoop dat ik dat mijn ervaring en kennis van de afgelopen jaren kan overbrengen op anderen, dat ik paarden fijn kan opleiden en uitbrengen en hun eigenaren en ruiters vooruit kan helpen. Wat dat betreft heb ik mijn plannen al behoorlijk uitgestippeld.”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: Cavalluna