Senna & Danae Reedijk: “Halen het beste in elkaar naar boven”
zo 22 mrt, 07:00
Dressuur
De tweeling Senna en Danae Reedijk (12) raakten in aanraking met de paardensport door hun moeder en haar tweelingzus, die actief waren in de sport. Nu Senna en Danae zo fanatiek zijn rijdt hun moeder niet meer, maar hun tante wel én zij gaan bijna altijd met hen mee op wedstrijd.
“Heel bijzonder eigenlijk, dat we bijna altijd met zijn vieren op pad gaan”, laat moeder Ingrid weten. “Maar voor Senna en Danae is het heel normaal, zij weten wat dat betreft niet beter. Als hun tante bijvoorbeeld een keer niet meegaat is dat een uitzondering, terwijl zij natuurlijk ook gewoon een privéleven heeft én een eigen paard.”
Basis onder de knie Vanaf hun zesde kregen ze een ondeugende A-pony die ze in eerst instantie samen deelden. “Dat was al snel lastig, omdat dus altijd een van hen aan de kant stond als de ander aan het rijden was. Er kwam daarom al snel een B-pony bij, ze hebben toen meer dan een jaar veel F-proefjes gereden op de manege Hippisch Centrum Hoeksche Waard. We vinden het namelijk heel belangrijk dat ze de basis goed onder de knie hebben.”
Later stonden de wedstrijden even op een later pitje doordat Senna en Danae zich focusten op dansen. Ze deden mee aan Holland’s Got Talent, maar daarna kwam de wedstrijdsport met de pony’s alweer snel in zicht. Momenteel zijn ze actief met C-pony Wheemhoeve’s Jaxx en de D-pony Power Ranger.
Successen en tegenslagen Op het NK afgelopen winter behaalde Senna de bronzen medaille met Wheemhoeve’s Jaxx in het L2, nadat ze eerder al regiokampioen werd. Danae is bezig met Power Ranger en werd ook regiokampioen, in het L1 Klasse DE. “Dat was super gaaf! Er zijn natuurlijk heel veel goede D-pony’s en de meiden zijn bijna allemaal een stuk ouder dan ik. Ik was super trots dat het zo goed ging, want ik zag het echt als een oefenrondje”, laat Danae weten.
Op het NK hadden de twee iets te veel spanning bij het losrijden waardoor ze in de ring niet konden laten zien wat ze in huis hadden. “Dat is soms best lastig hoor! Senna won namelijk brons op het NK en was super blij, maar voor Danae was het een iets minder goede dag. Pieken en dalen gaan natuurlijk hand-in-hand, het één komt niet zonder het ander.”
Danaé Reedijk met Power Ranger
Beste versie Senna en Danae willen beide zo goed mogelijk worden. “We zijn super fanatiek en trainen er hard voor. Als een van de twee het eerder op de dag goed heeft gedaan, dan wil de ander het natuurlijk net zo goed doen. We merken wel dat we het beste in elkaar naar boven halen, dat we elkaar stimuleren en motiveren”, zeggen Senna en Danae. “En ik vind het super gaaf dat ze zo fanatiek zijn en dat de passie met zijn vieren delen. Senna en Danae zijn eeneiig, mijn zus en ik ook én we delen de passie voor de paarden en de sport!”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: