Afbeelding
Foto: Louise Ammerlaan fotografie

Emily Boshuizen: “Lancier noemen we ook wel LEO”

Dressuur

Emily Boshuizen kocht drie jaar geleden haar eerste eigen paard Lancier (Danciano x Narona). Ze staan op een kleine pensionstal met twee andere paardeneigenaren en stapt voor elke training ongeveer tien minuten over een landweg met verkeer om bij de trainingsbaan te komen.

“Een hele goede oefening voor paarden, maar voor Lancier was dat in het begin een behoorlijke uitdaging. Ik had hem gekocht als een heel braaf en rustig paard, maar toen hij eenmaal bij mij was werd hij een soort bommetje. Hij komt hier veel buiten in de weide en we staan tussen de koeien en schapen. Behoorlijk wennen voor hem, maar gelukkig heb ik altijd veel vertrouwen gehad dat die spanning ontstond omdat het nieuw was voor hem”, laat Emily weten.

LEO

“Lancier noemen we ook weleens liefkozend LEO, lomp en onbehouwen. Het is echt een grote lieverd, maar hij is niet voorzichtig met zichzelf en hangt vaak de clown uit. Hij is heel lief en vergevingsgezind en dat maakt heel veel goed.”

Door blessureleed van Emily en Lancier hebben ze nog geen officiële wedstrijd gereden, maar dat zijn ze binnenkort wel van plan. “We hebben wel al een oefenwedstrijd gereden en dat ging heel goed! Daarnaast hebben we wekelijks les en we begrijpen elkaar daardoor veel beter dan toen we drie jaar geleden samen begonnen. Ik wil in de toekomst graag het B door en daarna kijken hoever we kunnen komen.”

Bewustwording van verkeer

Het enige dat Emily regelmatig dwars zit is hoe het verkeer omgaat met een paard op de weg. “We moeten dus voor elke training in de baan een openbare landweg over. Er wordt meer dan wekelijks naar ons getoeterd wordt, mensen met 50 kilometer per uur voorbij scheuren of juist op de hakken van Lancier blijven hangen. Gelukkig heeft hij veel meer zelf vertrouwen dan op het begin, maar het blijven levende dieren die dingen agressief verkeer nu eenmaal spannend vinden. Ik hoop dat de bewustwording voor paarden in het verkeer in de toekomst verbeterd, want de meesten hebben geen idee hoe storend en gevaarlijk het kan zijn.”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Louise Ammerlaan fotografie