Isabell Werth en Wendy du Fontaine
FEI Dressage European Championship Crozet 2025
© DigiShots
Isabell Werth en Wendy du Fontaine FEI Dressage European Championship Crozet 2025 © DigiShots

WB Basel | Isabell Werth en Wendy de Fontaine winnen ook de kür op muziek, Dominique Filion vierde

Dressuur

In de kür op muziek op de wereldbekerwedstrijd dressuur in het Zwitserse Basel wist Isabell Werth een dubbelslag te slaan. Ze stuurde Wendy de Fontaine (Sezuan x Blue Hors Soprano) naar 86,16%. Dominique Filion werd knap vierde met The Boss (Boston x Louis le Bon).

Dominique Filion

In de kür gingen dertien combinaties van start waarin Dominique Filion een flink aantal stappen omhoog wist te maken. Op haar eerste wereldbekerwedstrijd met The Boss eindigde ze zeer knap als vierde met 76,79%. De veertienjarige ruin stond er goed aan en liet prachtige passage en piaffe reprises zien. Ook in de pirouettes in galop en in piaffe bleef hij heel goed verzameld. In de appuyementen en verzamelde stap kan de combinatie nog aan punten winnen. Dit geldt ook voor de wisselseries waarin hij nog rechter kan blijven. 

Podium

De top drie was onveranderd ten op zichte van de Grand Prix. De Duitse jonge ruiter Raphael Netz werd opnieuw derde met DSP Dieudonne (Dante Weltino x Sir Donnerhall). De score kwam uit op 80,73% met de hete dertienjarige ruin. Er zaten veel highlights in de kür op muziek, maar de neus mag er meer uitblijven. De Zwitserse Charlotta Rogerson wist voor het thuispubliek een nieuw PR te scoren met 81,29%. Ze werd tweede met haar Bonheur de la Vie (Bordeaux x Blue Hors Zack). De dertienjarige ruin is een neefje van Dinja van Liere’s voormalige toppaard Hermès. De kür had een hoge moeilijkheidsgraad en de wisselseries waren groot en recht gesprongen. Het paard heeft geen minpunten en gaat een mooie toekomst tegemoet bij de Zwitserse amazone. Ze vormen sinds afgelopen mei een combinatie en reden eerder al het EK Dressuur. 

Winnares 

Isabell Werth en Wendy de Fontaine wonnen unaniem de kür op muziek met 86,16%. In de piaffe en passage danste de twaalfjarige merrie op de muziek. Bij het aangalopperen was er een kleine storing en in de eners kwam het achterbeen niet altijd even mooi mee. De galoponderdelen mochten wat vanzelfsprekender en meer gemak tonen. De laatste lijn was mega en trok de score omhoog.

Bekijk hier de uitslag. 

Bron: De Hoefslag

Foto: Digishots