Denisha van Heems: “Veulen fokken lukte niet”
10 april 2025, 14:57
Dressuur
Denisha van Heems groeide op tussen de paarden, als klein meisje begint ze al met rijden. Op haar zeventiende begint ze met fulltime werken en koopt ze haar eerste eigen paard, Ginger. Later komt daar een tweede paard bij als opvolger van Ginger, Utopia, een vosmerrie van anderhalf jaar oud.
“Toen Ginger negentien was, heb ik een veulen geprobeerd te fokken met haar. Dit is helaas niet gelukt, ze heeft er alleen maar een baarmoederontsteking aan overgehouden. De droom voor een veulen heb ik toen aan de kant geschoven en daarom kocht ik Utopia.”
Nog meer pech “Ik wilde het wedstrijdrijden gewoon weer oppakken met Ginger, maar na drie maanden had ze opeens drie scheuren in een checkligament. Door haar leeftijd was de prognose van de dierenarts heel negatief. Stil zetten en wandelen was niks voor Ginger, dus ik kon kiezen voor pensioen (mits pijnvrij) of inslapen. Op de tweede scan bleek dat de scheuren toch waren geheeld, maar Ginger liep nog steeds niet goed. Toen hebben we foto’s laten maken en daaruit bleek dat ze een flinke hoefbeenkanteling had, hiervoor heeft ze speciaal beslag gekregen. Het doel was dat ze weer goed zou gaan lopen en hopelijk nog bereden kon worden, wedstrijden had ik al uit mijn hoofd gezet.”
“Vorig jaar, toen Ginger vierentwintig was, werd er EOTRH bij haar gevonden. Ze is daarvoor heel netjes elk jaar naar de tandarts geweest en toen hebben ze het nooit gezien. Nu was het al zo ver gevorderd dat haar kiezen werden aangetast. Op de stal waar ze stond was het gras ook altijd kort, dus grazen zat er niet meer in. Dat vond ik niet eerlijk tegenover haar, ik wilde dat ze lekker met de andere paarden de wei op kon. Twee weken later heb ik haar laten gaan.”
Opvolger “Toen Ginger overleed, had ik Utopia al ongeveer drie jaar. Toen ik Utopia kocht, was ze een lelijk eendje en totaal niet wat ik zocht. Ze was mager, kleiner dan ik wilde en een vosmerrie. Toch was ik direct verkocht. Op woensdag zag ik haar advertentie en op zaterdag ben ik gaan kijken, ik heb haar gelijk gekocht.”
“Ze is nu twee jaar zadelmak en we rijden nu L1 dressuur. Het eerste jaar dat ze zadelmak was, kreeg ze veel spanning met opstappen. Hier hebben we dus eerst aan gewerkt voordat ik met wedstrijden begon. Thuis train ik haar op M niveau en we trainen lekker verder.”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: Nico Vermeer