Merel Lakeman: “Balen dat we nu stilstaan”
11 februari 2025, 12:38
Dressuur
Merel Lakeman kocht ongeveer 3,5 jaar geleden haar inmiddels zesjarige Oleander (v. In Style). Ze leidde hem zelf op, verhuisde ermee naar Dressuurstal Van Baalen om zich verder te ontwikkelen en maken zich momenteel op voor hun Z2 debuut.
“Het afgelopen jaar hebben we onze eerste echte hoogtepunten beleefd. Tijdens het indoorseizoen van 2023-2024 mochten we in het L1 naar het NK en tijdens het outdoorseizoen van 2024 mochten we in het L2 van start gaan op het NK. Het waren onze eerste grote kampioenschappen samen, super gaaf”, laat Merel aan Hoefslag weten.
Dressuurstal Van Baalen Afgelopen zomer besloot Merel een tussenjaar te nemen en die tijd te gebruiken om zich verder te ontwikkelen binnen de paardensport. “Ik ben toen bij Dressuurstal Van Baalen beland. In eerst instantie ging ik er in mijn eentje heen, om te kijken of het bij me paste. Later kwam Oleander ook, zodat we les konden krijgen van Coby en Marlies. Dat was super leerzaam, we hebben daar hele grote stappen gemaakt en goede dingen van elkaar ontdekt.”
Afgelopen september reden de twee hun laatste wedstrijd samen. “We zijn nu beide geblesseerd. Oleander heeft iets stoms gedaan in de paddock en ik heb mijn pols gebroken. Dat had overigens niets met de paarden te maken hoor, het breken van mijn pols was ‘gewoon’ dikke pech! Ik hoop dat Oleander en ik weer snel in de ring zullen verschijnen.”
Foto: DigiShots
Lappenmand Merel zit momenteel dus in de lappenmand. “Ik ben daarom nu even niet meer bij Van Baalen, ik kan namelijk niet veel doen. Ook Oleander is weer mee terug gegaan. Onze progressie staat nu dus even stil, maar ik hoop dat als we beide weer fit zijn we zo weer verder gaan waar we gebleven waren! Het is momenteel ook nog steeds het plan om dan weer terug te gaan naar van Van Baalen, ik had het daar harstikke naar mijn zin.”
Meer uitdaging Merel en Oleander waren bezig met de vliegende wissels. “Het ging echt súper goed, ik vind het onwijs balen dat we nu dus stilstaan. Oleander kon bijvoorbeeld best wat spanning opbouwen als we tijdens het losrijden met andere paarden in de baan moesten. Hij bouwde die spanning dan steeds een beetje op en vervolg kwam dat er dan op een bepaald moment uit. Dat was niet leuk, ik was zelf op een gegeven moment meer gespannen voor het losrijden dan voor de proef zelf! Het afgelopen jaar hebben we daar hele grote stappen in gemaakt, daar was ik super blij mee!”
“Voordat we geblesseerd raakten waren we bezig met de oefeningen voor het Z2. We hebben geen haast, maar waren bijvoorbeeld rustig aan het spelen met de wissels. Hoe uitdagender de oefeningen hoe leuker Oleander het vindt”
“Ik heb altijd gezegd dat ik heel graag met Oleander Young Riders zou willen starten. Ondanks deze tegenslag is dat plan ongewijzigd! Ik hoop dat we straks weer een beetje kunnen verder gaan vanaf het punt waar we gebleven waren. Dan kunnen we weer lekker gaan puzzelen en onszelf verbeteren! Ik laat onze blessures geen roet in het eten gooien!”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto’s: DigiShots