Subtop | Ann Wessels derde in de Lichte Tour met Ginn: “Ze heeft mij al veel mooie successen gebracht”
15 oktober 2023, 17:02
Dressuur
Subtop
Ann Wessels mocht de derde prijs in ontvangst nemen in de combiklasse PSG en Inter I te Vlagtwedde. Met haar paard Ginn (v. Charmeur) reed ze naar 65,59% en dat was de beste proef van de Inter I. “Het was wel spannend, want het was ons debuut in de Inter I en de start van het indoorseizoen. Zowel mijn paard als ik zijn nieuw op dit niveau.”
Smaakte naar meer “Met het losrijden en baan verkennen voelde Ginn direct goed aan. Ze was in de proef scherp en gefocust. Daarnaast heeft ze er veel plezier in en dat straalt ze ook uit. In eerste instantie had ik mij opgegeven voor de PSG, maar ik heb toch mijn stoute schoenen aangetrokken. Op de Subtop Dressuur Meerdaagse in Tolbert had ik mijn nieuwe kür, gemaakt door Corrie Rave en Jacqueline Vriese, op Inter I niveau gereden. Dat pakte zo goed uit, dus smaakte het naar meer. Het is ons gelukt om in de Inter ook te kunnen scoren en zelfs mee te doen voor de winst. Ik ben erg blij en trots, want we hebben er hard voor getraind. Ik vond het fijn dat de juryleden ook op één lijn zaten met mooi commentaar. “
Rust en gedragenheid Ginn heeft een sterke draf met een krachtig achterbeen. De zijwaartse gangen en pirouettes scoort ze op, want ze kan goed zitten, vertrekken en schakelen. Dat is wel een voordeel op dit niveau. Ze heeft veel go en is vlijtig, daardoor focussen we ons in de training op controle, rust en gedragenheid. Door haar power missen we dat soms en verliezen we in de proef de gedragenheid. We zijn er veel mee bezig geweest en ik merkte in deze proef meer rust en gedragenheid. Ook waren de wissels rechter. Daar ben ik blij mee. Hard werken wordt beloond. Ik ben dankbaar voor mijn lessen bij Christa Larmoyeur, waarbij we veel proefgerichte trainingen hebben gedaan. Sinds kort les ik ook bij Monique Peutz, omdat Corrie Rave een ongeluk heeft gehad en mij daardoor tijdelijk niet meer kon coachen. Met Monique werk ik aan de basis en ik merk dat het een perfecte match is voor ons als combinatie. Zonder iedereen om mij heen en zonder Ginn was dit niet gelukt.”
Avontuur “Ik hoop dat we dit kunnen vasthouden voor de twee volgende competities in Vlagtwedde. Want ik wil graag meerijden in de finale met de kür op muziek, net zoals vorige jaar. Daarnaast hoop ik te kunnen starten op Indoor Groningen in Martini Plaza. Misschien dat we volgend jaar de Zware Tour proberen, maar daarvoor moeten we nog hard aan de bak. Ze is echt mijn maatje en ze blijft mij altijd verrassen. Ze heeft mij al veel mooie successen gebracht, zoals meerdere Drentse titels in het L2, Z1 en ZZ-Licht en ons beste plaatsing op het NK was een zesde plek. Ook hebben we vele competities gewonnen, zoals Indoor Zuidbroek. Het is echt genieten met haar en een feestje om mee te werken. Ze is lief en werkwillig, dat terwijl ik haar zes jaar geleden als zesjarig, groen paard kocht heel sensibel was. Ze heeft veel vertrouwen gekregen en ik heb haar veel tijd gegeven. Ik kan lezen en schrijven met haar. Het is een fijn paard om mee op concours te gaan en ik hoop nog heel lang dit avontuur met haar te mogen aangaan. Ik ben trots op hoe ver we al zijn gekomen.
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Roland Hitze