Dennis Ausma - Mexpression
KWPN Hengstencompetitie Ermelo 2022
© DigiShots
Dennis Ausma - Mexpression KWPN Hengstencompetitie Ermelo 2022 © DigiShots DigiShots

HC Groningen | Odin gekroond tot kampioen klasse L Gelderse hengsten, Mexpression wint klasse Z

Dekhengsten

Edmundo-zoon Odin wist dinsdag zijn derde voorselectie te winnen van de KWPN Hengstencompetitie Gelders Paard, en daarmee werd hij gekroond tot de kampioen van de klasse L. De finale van de klasse Z wordt tijdens de KWPN Stallion Show verreden, de overwinning ging hierin vandaag opnieuw naar Mexpression.

Presentatie voor de vierjarigen

Voor de vierjarige Gelderse paarden en dressuurpaarden wordt de finale van de hengstencompetitie verreden in Groningen. Voor alle andere klassen wordt deze, net zoals de andere jaren, beslist tijdens de KWPN Stallion Show. Natuurlijk komen de vierjarigen wel in actie in Den Bosch, maar dan in de vorm van een presentatie.

Vloeiende proef

Marloes van der Velden en Monique Peutz namen de beoordeling van de Gelderse hengsten in de klasse L en Z op zich. Odin werd voorgesteld door Dirk Jan van de Water en mocht viermaal een 8,5 en eenmaal een 8,3 in ontvangst nemen. De totaalscore kwam uit op 84,6 en daarmee won deze combinatie zowel de derde competitiewedstrijd als de finale. “Dit was weer een hele fijne proef om te mogen jureren. Een paard dat vooral uitblinkt in zijn souplesse en zijn concentratie op de ruiter. Een hele vloeiende proef met mooie onderdelen erin”, lichtte de jury na afloop toe.

Mexpression geeft mooi beeld

Onder Dennis Ausma liep Mexpression (v. Expression) vandaag naar een score van 81,2 punten. Met zowel een 8,3 voor de draf als de harmonie betekende dit zijn tweede overwinning in de KWPN Hengstencompetitie Gelders Paard klasse Z. “Dit is een paard dat vooral in de ring een mooi beeld geeft met zijn inzet. Hij heeft een mooie voorwaartse drang en veel souplesse in het lichaam. Zijn draf heeft een mooie impuls, heeft kadans en is lichtvoetig. Het is een fijn beeld om naar te kijken.”

Matiz wint menproef

In de menproef klasse Z liep Eebert-zoon Matiz (v. Eebert) naar 82 punten met maar liefst een 9 voor zijn stap. Marloes van der Velden werd bij deze rubriek bijgestaan door Jaap Boom. “We hebben een mooie proef gezien, een proef die heel lastig is uit te voeren in deze smalle baan. We hebben een paard gezien met een hele mooie ruime stap. In de draf hadden we iets meer afdruk en ruimte mogen zien. Hij heeft een hele mooie gedragen galop voor de wagen. Kortom, een fijn bewerkbare hengst.”

Uitslagen Anemone Horse Truck Hengstencompetitie Gelders Paard

Bron: KWPN