Cristel Kalf - New Pleasure VDL
KWPN Hengstenkeuring 2023
© DigiShots
Cristel Kalf - New Pleasure VDL KWPN Hengstenkeuring 2023 © DigiShots DigiShots

HC Kronenberg springen | New Pleasure VDL wint klasse M

Dekhengsten

Hessel Hoekstra vormt pas drie weken een combinatie met de KWPN-goedgekeurde hengst New Pleasure VDL en liet dinsdag in de Peelbergen Equestrian Centre gelijk al zien te kunnen winnen. Hessel won ook al het Z/ZZ met Stargos VDL.

Tevreden naar huis

“We kunnen tevreden naar huis! Het is heel fijn, snel paard en hij geeft me een heel goed gevoel. Ik rijd hem pas drie weken en heb hem ter voorbereiding twee keer op Indoor Wierden gereden. Cristel Kalf heeft hem goed opgeleid en ik kan daar gelijk de vruchten van plukken”, vertel Hessel. “In de eerste ronde voelde hij nog iets gespannen maar in de barrage was dat beter en werkte hij super mee. Het is een typische For Pleasure: hij springt iets op zijn eigen manier en het gevoel is heel goed, wellicht nog beter dan hoe het eruit ziet. Voor ons een super start van de hengstencompetitie!” 

No Jokes ACM

Een andere goed springende KWPN-goedgekeurde hengst eindigde als tweede: de met veel afdruk en lichaamsgebruik springende No Jokes ACM (v. Untouchable) onder mede-fokker Casper Meegdes. Zeker op de oxers toonde deze patente schimmel zijn kwaliteiten en hij was slechts een fractie langzamer dan de winnaar. De top-drie werd compleet gemaakt door de AES-gekeurde Horse Victory’s Dutch Diarado (Diarado uit Juicy Lucy’s Horse Victory D-OC van Crunch) onder Joost Martens. Ook deze met veel techniek springende hengst bleef in een snelle tijd foutloos.

Snelste tijd

De snelste tijd kwam op naam van de KWPN-goedgekeurde hengst Newmarket VM (v. Chacoon Blue), die met Kars Bonhof een heel goede indruk maakte. Op de één-na-laatste hindernis werd de wending te krap genomen waardoor de staander werd getoucheerd en de balk prompt viel. Het betekende vandaag de tiende plaats.

Bron: KWPN