Julia van Maarseveen: “Van warmbloeden naar Haflinger in het Z2”
28 januari 2026, 14:00
Hoefnet
Julia van Maarseveen reed in het verleden springpony’s voor een trainingsstal en bracht hen ook uit. Daarna verhuisde ze voor acht jaar naar Zuid Afrika, om te werken op een Hannoveraan stoeterij, waar ze paarden beleerde en uitbracht.
Via het werk in Zuid Afrika leerde ze haar man kennen, met wie ze later naar Nederland verhuisde. “In Nederland reed ik vooral springpony’s en paarden. Ik dacht dat daar mijn passie lag, maar de stoeterij in Zuid Afrika had dressuurpaarden en daardoor ben ik de dressuursport veel meer gaan waarderen”, laat Julia weten.
‘Echt iets voor jou’ “Ik heb op beide stallen super veel geleerd en onwijs veel paarden gereden. Doordat we naar Nederland verhuisden nam ik contact op met fokkerij Fresiahoeve om hooi in te kopen. Dat ik deed voordat ik wegging ook via hen. We raakten aan de praat. Hij fokt Haflingers en vroeg me vervolgens om hem te helpen bij het doorrijden en de verkoop van de Haflingers.”
Julia ging dus aan de slag met het fotograferen van de Haflingers en beheerde de verkoop via internet. “Mijn man vond het in eerst instantie niks, een Haflinger. We zaten natuurlijk in de warmbloeden en waren altijd serieus bezig geweest met de sport. Tot we samen in de weide stonden om er eentje te fotograferen en hij zei: ‘Dit is echt een paard voor jou’. Hij had het over Saliena van Fresiahoeve, waar ik momenteel Z2 mee start.”
Bijna naar het ZZ-Licht Julia kocht Saliena op 1,5-jarige leeftijd. “Ze wordt dit jaar negen en we hebben bijna de punten voor het ZZ-Licht! Ze doet het super goed, is heel leergierig en slim en werkt graag voor me. In 2024 deden we bijvoorbeeld mee aan het EK Hafliingers in Stadl Paura, Oostenrijk. We werden toen negende, super gaaf!”
Voor Julia is het met haar Haflinger extra belangrijk om een correcte en foutloze proef te rijden. “Voor haar had ik een KWPN’er met grote gangen. Ik kwam toen met regelmaat de baan met het gevoel dat het écht niet goed was, maar de punten vielen dan vaak mee. Omdat Saliena minder spectaculaire gangen heeft, heb ik het met haar juist andersom. Het is met haar extra belangrijk om geen fouten te maken en de proef netjes af te werken. Je ziet dat het vooroordeel van koudbloeden steeds minder negatief is. Maar het is voor ruiters echt nog wel anders rijden dan met een warmbloed.”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: NH Photo