Tags Posts tagged with "longlist"

longlist

0 3258
Bonzanjo, hier nog onder Diederik van Silfhout
Bonzanjo, hier nog onder Diederik van Silfhout

De Olympische Spelen komen steeds dichter bij. Vandaag organiseerde de KNHS tijdens Indoor Brabant een persconferentie over de ‘Road to Rio’. Maarten van der Heijden, technisch directeur KNHS, gaf in aanwezigheid van diverse bondscoaches een uitgebreide toelichting over de planning, observatiewedstrijden en andere nieuwswaardigheden in aanloop naar de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.

 

‘De paardensport zal in Rio plaatsvinden op de Deodoro zone. Hier bevinden zich de stallen, de wedstrijdarena met 12.000 zitplaatsen, 3 losrij-/trainingsbanen met diverse pistes, een overdekte rijbaan voor als het echt te warm wordt en het eventingtraject’, vertelt Maarten van der Heijden enthousiast.

Al vanaf 2012 is het voorbereidende traject naar  De Spelen ingezet door de KNHS met de kaderleden. Speerpunten daarbij zijn rijtechniek, mentaal, fysiek, veterinair, eigenarenbeleid, talentenplan, technologie en trainingskampen. Zeker het eigenarenbeleid is ook heel belangrijk. In de Stichting Nederlands Olympiade Paard (N.O.P.) zijn vier nieuwe potentiële paarden voor Rio opgenomen: Emerald N.O.P., VDL Groep Zidane N.O.P., Concrex Bayro N.O.P. en Glock’s Cognac Chamblanc N.O.P.

Op 17 juli a.s. worden de definitieve teams bekend gemaakt. Vervolgens vertrekken op 30 juli de eventingpaarden, 1 augustus de dressuurpaarden, 6 augustus de springpaarden en 3 september de Para-dressuurpaarden per Boeing 777 naar Rio de Janeiro. De vlucht duurt 11 uur en 40 minuten  waarna een quarantaine volgt van 48 uur.

Dressuur

Maar voor vertrek zullen er eerst nog diverse observatiewedstrijden worden verreden. Voor dressuur gelden DCIO Rotterdam (23-26 juni) en NK Dressuur Ermelo (14-17 juli) als observatie moment. Wim Ernes (bondscoach dressuur) zal gezien zijn situatie niet teveel belast kunnen worden, hij krijgt daarom assistentie van Johan Rockx . In ieder geval tot aan de Olympische Spelen.

Longlist dressuur
Marlies van Baalen
Kirsten Beckers
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Katja Gevers
Danielle Heijkoop
Marjan van der Jagt
Patrick van de Meer
Hans Peter Minderhoud
Emmelie Scholtens
Diederik van Silfhout
Tommie Visser
Madeleine Witte

Springen

Voor het Springen gelden als observatie moment: NK Springen Mierlo (21-24 april), CSIO La Baule (12-15 mei), CSIO Rome (26-29 mei), CSIO Rotterdam (23-26 juni), CSIO Falsterbo (7-10 juli) en CSIO Aken (14-17 juli). Al 12 jaar is Rob Ehrens bondscoach van de springruiters. ‘Na afloop van de observatiemomenten evalueer ik vooral in welke conditie de combinaties zich bevinden en hoe ze in de flow zitten’, aldus Ehrens. ‘De concurrentie van andere landen ligt op de loer en de verschillen zijn minimaal, ieder foutje wordt genadeloos afgestraft dus ik wil niets aan het toeval overlaten.  We zijn een land met goede ruiters en paarden, met eigenaren die super meedenken en ik ben een optimistische bondscoach dus we gaan voor 2 keer goud.’

Longlist springruiters:
Leopold van Asten
Bart Bles
Gert Jan Bruggink
Jeroen Dubbeldam
Willem Greve
Marc Houtzager
Johnny Pals
Henk van de Pol
Wout-Jan van der Schans
Gerco Schröder
Frank Schuttert
Harrie Smolders
Maikel van der Vleuten
Jur Vrieling
Albert Zoer

Eventing

Martin Lips (bondscoach eventing) heeft in overleg met de ruiters de observatie momenten samengesteld: CICO3* Fontainebleau (24-27 maart), CCI4* Badminton (5-8 mei), CCI3* Saumur (19-22 mei) en CCI3* Luhmühlen (16-19 juni). Martin Lips: ‘We hopen mee te kunnen doen voor de prijzen. Ook wij hebben veel concurrentie en focussen ons vooral op het teamresultaat. Als de andere landen gaan voor hun individuele kansen, geeft ons dat een goede kans voor een medaille bij de teamresultaten. De eventing longlist is niet zo lang, maar de ruiters die er op staan hebben een reële kans om een goede prestatie neer te zetten. Het is voor ons belangrijk om drie fitte combinaties aan de start te krijgen.’

Longlist Eventing:
Merel Blom
Andrew Heffernan
Tim Lips
Alice Naber-Lozeman
Elaine Pen
Theo van de Vendel

Para-dressuur

De obervatiewedstrijden van de Para-dressuurruiters zijn CPEDI3* Roosendaal (19-22 mei) en NK (Para) Dressuur Ermelo (14-17 juli). Zij mogen onder leiding van Joyce Heuitink met vijf combinaties naar Rio in plaats van vier. ‘Dat biedt extra kansen’, zegt Heuitink.’ De laatste (bronzen) teammedaille die Nederland behaalde was in 2000, met leenpaarden notabene. Toen was de opzet nog heel anders. In 2012 won Frank Hosmar twee keer brons. Een medaille in Rio zou heel bijzonder zijn. Het zou mooi zijn als we die ‘rot’ Engelsen kunnen pakken! Dat is mijn droom’, zegt Heuitink lachend.

Longlist Paradressuur:
Gert Bolmer
Nicole den Dulk
Estée Gerritsen
Rixt van der Horst
Frank Hosmar
Glasten Krapels
Lotte Krijnsen
Sabine Peters
Demi Vermeulen
Sanne Voets

Bron: Hoefslag

Foto: Remco Veurink

0 192

De complete lijst met genomineerde teams en ruiters voor de Europese kampioenschappen springen is bekend gemaakt. De deadline voor de uiteindelijke teams staat voor 10 augustus. Dit betekent dat de lijst nog flink zal inkrimpen.

Voor Nederland zijn de mogelijk afgevaardigden:

Jeroen Dubbeldam – Classic Man V of SFN Zenith N.O.P.
Willem Greve – Carambole N.O.P. of Eldorado van de Zeshoek TN
Johnny Pals – Fernando of Vignet
Wout-Jan van der Schans – Aquila SFN of Capetown
Gerco Schröder – Glock’s Cognac Champblanc
Harrie Smolders – Don VHP Z of Emerald
Leopold van Asten – VDL Groep Zidane
Maikel van der Vleuten – VDL Groep Verdi TN N.O.P.
Vincent Voorn – Quinlan
Jur Vrieling – VDL Zirocco Blue N.O.P.

De Europese Kampioenschappen zullen van 11 t/m 23 augustus 2015 plaatsvinden in Aken (Duitsland).

Klik hier voor de complete lijst.

Foto: Remco Veurink

0 267
El Capone
Marieke van der Putten en El Capone (foto: Remco Veurink)

Op maandag 4 mei vond in Ermelo de wildcard dag plaats. Hier werden drie combinaties geselecteerd voor deelname aan het selectietraject voor het WK voor jonge dressuurpaarden.

Vier vijf- en vijf zesjarige paarden werden voorgesteld aan de selectiecommissie. Vai Bruntink selecteerde zich met de vijfjarige All At Once (Ampere x Gribaldi). Bij de zesjarigen werden de maximaal twee te vergeven wild cards optimaal benut. De door Danielle Heijkoop gereden El Torro B (Painted Black x Jazz) en East Point (Westpoint x Negro) met Lynne Maas werden geselecteerd.

Op 4 mei kregen ook de paarden die uitgenodigd waren via de reguliere selectie, maar 23 april wegens een gegronde reden afwezig waren, de kans om zich te presenteren. Hieruit zijn de vijfjarige paarden Fakyra (Oscar x Darlington) met Diederik van Silfhout, Barosso (Bordeaux x Saros xx) met Isabel Bache en Ferdinand (Vivaldi x Havidoff) met Mirelle van Kemenade-Witlox uitgenodigd voor de tweede WK selectie.

Bij de zesjarige paarden werden Expression (Vivaldi x Vincent) met Diederik van Silfhout en Everdale (Lord Leatherdale x Negro) met de Portugese ruiter Carlos Caetano geselecteerd.

Fraulein Lita (Jazz x Farrington) en Tops Eddieni (Johnson x Negro) zijn wel gepresenteerd, maar hebben nog niet het gevraagde kunnen tonen. Beide krijgen de mogelijkheid zich  de 15e  wederom te tonen.

Hiermee staat de teller nu op twintig vijfjarigen (waarbij het aantal Vivaldi’s – zes stuks – opvallend is) en zestien zesjarigen:

Vijfjarigen paarden:
Fabregaz (Bordeaux x Democraat) – Maria Brouwer
Florence Sollenburg (Vivaldi x Falco) – Britt van Egmond
Flanell (Apache x Don Schufro) – Veronique Roerink
Fanirma (Zhivago x De Niro) – Kelly van Vliet
Fidelity (Vivaldi x Darwin) – Natascha Bernoski
Five Star (Amazing Star x Jazz) – Kirsten Brouwer
Fenix (Vivaldi x Houston) – Emmelie Scholtens
Foreign Affair (Rock Forever x Scandic) – Malin Nilsson
Forty (UB 40 x Contango) – Jennifer Sekreve
President’s First Apple (Vivaldi x T.C.N. Partout) – Jessica Buying
Ferrari Begijnhoeve (Wynton x Contango) – Anne Meulendijks
Fellini KS (Wynton x Ferro) – Marieke van der Putten
Ferrero (Rhodium x Olivi) – Jennifer Sekreve
Fanita (Vivaldi x Havidoff) – Emmelie Scholtens
Ferdeaux (Bordeaux x Ferro) – Kirsten Brouwer
Fallatijn (Vivaldi xCabochon) – Theo Hanzon
All At Once (Ampere x Gribaldi) – Vai Bruntink
Fakyra (Oscar x Darlington) – Diederik van Silfhout
Barosso (Bordeaux x Saros) – Isabel Bache
Ferdinand (Vivaldi x Havidoff) – Mirelle van Kemenade-Witlox

Zesjarige paarden:
Euripides (Jazz x Riverman) – Lotje Schoots
El Capone (UB 40 x OO Seven) – Marieke van der Putten (foto)
Enrico STH (San Remo x Jazz) – Yessin Rahmouni
Estoril (Zhivago x Gribaldi) – Emmelie Scholtens
Ebony (Painted Black x Jazz) – Vai Bruntink
Espérance (Wynton x Gabor) – Cindy van Vugt
EOS-Utopia (Ampère x Negro) – Bart Veeze
Equirelle W (Florett As x Donnerhall) – Kyra Klinkers
Excalibur (Fürst Romancier x Krack C) – Justine Mudde
Edmar D (Jazz x Donnerhall) – Minke van der Linden
Endyrava (Lord Leatherdale x Monaco) – Aniek de Laat
Evento D (Rubiquil x Goodtimes) – Tom Franckx
Ell Torro B (Painted Black x Jazz) – Danielle Heijkoop
Eastpoint (Westpoint x Negro) – Lynne Maas
Expression (Vivaldi x Vincent) – Diederik van Silfhout
Everdale (Lord Leatherdale x Negro) – Carlos Caetano

Agenda:
15 juni: 2e selectie – KNHS Centrum
1 juli: 3e selectie – Outdoor Gelderland
18 juli: 4e selectie – NK Dressuur Ermelo

Van 5 tot en met 9 augustus vinden in het Duitse Verden het FEI World Breeding Dressage Championships for Young Horses 2015 plaats.

Bron: KWPN

Foto: Remco Veurink

0 31

Tien Belgisch ruiters en negentien paarden maken deel uit van de longlist Springen. Van deze selectie zullen uiteindelijk vier combinaties en één reservecombinatie naar Caen afreizen. Chef d’équipe Kurt Gravemeier en assistent-bondscoach Dirk Demeersman zullen de komende weken deze combinaties verder evalueren richting de WEG. Onder meer de Nations Cup van Hickstead wordt nog bepalend voor de definitieve selectie. Opvallend is dat Challenge vd Begijnakker (v. Chellano Z) twee keer op de lijst staat. Eén keer met Ludo en een keer met zoon Nicola Philippaerts, die twee weken geleden in Estoril voldeed aan de FEI-kwalificatie-eisen.

– Niels Bruynseels met Pommeau du Heup
Pieter Devso met Dream of India Greenfield en Dylano
– Jos Lansink met Ensor de Litrange LXII
– Judy-Ann Melchior met As Cold As Ice Z
– Ludo Philippaerts met Challenge vd Begijnakker
– Nicola Philippaerts met Challenge vd Begijnakker, Cortez, Donatella N, Forever D Arco Ter Linden
– Olivier Philippaerts met Armstrong Van De Kapel, Cabrio van de Heffinck, Zilverstar T
– Constant van Paesschen met Citizenguard Cadjanine Z en Citizenguard Toscan de Sainte Hermelle
– Jos Verlooy met Domino en Farfelu de la Pomme
– Gregory Wathelet met Conrad de Hus en Jumex Sport Atlantus

Equnews/Hoefslag

(Foto: Stefano Grasso GCT)

0 46

Bondstrainer Otto Becker heeft nog geen definitieve beslissing genomen over welke springruiters hij meeneemt naar de WEG. Wel is een longlist samengesteld:

– Christian Ahlmann met Aragon Z, Codex One en Cornado II
Ludger Beerbaum met Chiara, Chaman en Zinedine
– Daniel Deusser met Cornet D’Amour, First Class van Eeckelghem en Fyloe v. Claesyssenhof
– Hans-Dieter Dreher met Embassy II
– Katrin Eckermann met Carlson en Firth of Lorne
– Marcus Ehning met Cornado I en Plot Blue
– Marco Kutscher met Liberty Son
– Meredith Michaels-Beerbaum met Atlanta en Fibonacci
– Patrick Stühlmeyer met Lancan
– André Thieme met Contanga en Conthendrix

Tot aan de wereldruiterspelen zullen de kandidaten zich individueel op verschillende concoursen voorbereiden. De definitieve lijst wordt pas op de officiële datum van de deadline vastgesteld, op 21 augustus.

Verder is er een aantal kaderwijzigingen in Duitsland: Lars Nieberg gaat uit het kampioenskader en is nu in het B-kader opgenomen. Corradina van Carsten-Otto Nagel is met wedstrijdpensioen en verlaat dus ook het kampioenskader.

St.Georg/Hoefslag

(Foto: Remco Veurink)

De Belgische chef d’equipe endurance Pierre Arnould heeft zijn longlist voor de wereldruiterspelen in Normandië bekend gemaakt. Van de tien genomineerden mogen uiteindelijk vijf combinaties afreizen naar het fraaie Mont-St-Michel.

longlist:

Elisa Arnould met Shetan Al Ondrel EWalRaid
Peter Bastijns met Shakirah de Alborada
KarinBoulanger met Djella de Rendpeine EWalRaid
Maritza Pereira met Bidjanne
Raoul Ronsmans met Pharouk de la Fageole
Julien van Cauter met Aïcha d’Elixir
Aurélie Wery met Ourasy de la Fontaine

reserves:

Pierre di Geronimo – SD Mengali
Martine Luyckx – Akrevpa Adisha
Louna Schuiten – Djella de Rendpeine Ewaldraid

Hoefslag/Equibel

Volg ons!

103,392FansLike
0VolgersVolg
0VolgersVolg
1,451Youtube abonneesAbonneer