Tweede editie van Veulenveiling Prinsjesdag op CSI Ommen

0 117

Op zaterdag 3 augustus wordt de tweede editie van de Veulenveiling Prinsjesdag CS13* georganiseerd. Deze veiling vindt, net zoals vorig jaar, plaats tijdens Jumping Driehoek in Stegeren-Ommen, op het terrein van de Familie Schuttert.

Veilingmeester Koen Olaerts zal enkele exclusieve springveulens aan de man brengen.

Jumping de Driekhoek

Vorig jaar besloot het bestuur van Veulenveiling Prinsjesdag om naast de reguliere veilingen in Ermelo in september, in samenwerking met de familie Schuttert, en een extra veiling te organiseren. Deze familie was al jaren betrokken bij de veulenveiling. Door het openstellen van hun topevenement gaat de combinatie van sport en fokkerij hand in hand.

Presenteren

In grote lijnen blijft de opzet van de veiling hetzelfde als vorig jaar. De veiling zal dit jaar wel iets later in de avond plaatsvinden, namelijk tussen het basisparcours van de Medium Tour-finale en bijbehorende barrage in. ”Dat zal rond de klok van 21 uur zijn. Zo kunnen we de springpaarden van de toekomst op een prachtig moment presenteren aan de ruiters en andere sportliefhebbers”, zegt Prinsjesdag-voorzitter Arjan van der Waaij.

Inschrijven

De inschrijvingen voor zowel de Prinsjesdag-veiling op zaterdag 3 augustus in Ommen als op 17 september (springen) en 18 september (dressuur) in Ermelo zijn geopend. De eerste veulens zijn zelfs al vastgelegd.

“Voor Ommen zijn we specifiek op zoek naar veulens die in de eerste helft van het seizoen geboren zijn. Daarnaast let de selectiecommissie duidelijk op de aanwezigheid van prestatiegenen in de afstamming. Ook letten ze op een goede galop, en een correct en aansprekend exterieur. Voor Ommen hebben we, dankzij het vastleggen van het eerste veulen, al een goede start gemaakt”, vertelt Van der Waaij.

Je kan de veulens hier aanmelden voor de veiling.

Bron: Persbericht

Foto: Wendy Scholten