Opvallende collectie Veulenveiling Borculo

Veulenveiling Borculo
Niva Corieta Texel (Glock's Toto jr x Jazz) is één van de dressuurveulens die geveild wordt.

Na een strenge selectie hebben 63 springveulens en 70 dressuurveulens de toets der kritiek doorstaan om toegelaten te worden tot de collectie 2018 van Veulenveiling Borculo. Deze veulens zullen op woensdag 29 (springveulens) en donderdag 30 augustus (dressuurveulens) onder de veilinghamer komen in Paardensportcentrum Lichtenvoorde te Vragender.

Bewezen bloed

Wat betreft de collectie springveulens staat nu al vast dat niet eerder zoveel sport tot op het hoogste niveau in de eerste drie generaties bij de veulens aanwezig is geweest. De selectiecommissie bestaande uit Floris van Leuken, Pieter Jan Berkers en scout Mark Oude Griep selecteerde veulens van Casall (2x), Cornet Obolensky (4x), Cumano, Diamant de Semilly (4x), Harley (3x) en Verdi (3x) passeren hierbij de revue. Dergelijke grootheden vormen een mix met actuele Grand Prix-hengsten en jonger toptalent, waaronder Quabri de l’Isle (2x), Vagabond de la Pomme (2x), Comme Il Faut (4x), Hector van de Abdijhoeve, I’m Special de Muze (2x), Chapeau TN en Casago.

Beroemde moeders

Naast al deze klinkende namen is het toch vooral de onderste helft van de pedigrees die bij de genetisch hoogwaardige veulens het verschil maakt. We zien beroemde merries voorbijkomen, zoals Elottie W, Larnike, Larthago, Cold As Ice Z, Fragance de Chalus, Usha van ’t Roosakker en Tequila van Spieveld en extra bijzonder is dat opvallend veel veulens nauw verwant zijn aan actuele winnaars op Grand Prix-niveau. Zo zagen we vorige week nog Explosion W (Ben Maher), Extra (Olivier Philippaerts) en Zinius (Harrie Smolders) excelleren tijdens de GCT van Parijs en eerder dit jaar ook al Chaplin (Martin Fuchs), Chin Hin D Hyrencourt (Antonio Alfonso) en Q.Breitling LS (Beezie Madden) uitblinken.

Genetisch hoogwaardig

Als we het vizier richten op de dressuurcollectie blijkt het een genot om al dit prachtige talent te aanschouwen. De geselecteerde veulens blinken uit in beweging en in model en zijn genetisch hoogwaardig. De vaderdieren vormen veelal een mooie mix van bewezen Grand Prix-hengsten en hengsten die in de toekomst naar dit niveau toe zullen groeien. Een steekproef levert namen op als Zonik (2x), Totilas (3x), Desperados, Expression (3x), Dream Boy (2x), Vitalis (4x), For Romance (4x), Governor, Glock’s Toto Jr. (3x), Franklin (3x) en Iconic B.

Stammoeders

Deze vaderdieren hebben kwaliteiten verder vastgelegd, die vanuit de moederlijnen veelal reeds aanwezig zijn. Op voorhand kunnen we immers met zekerheid melden dat de beste merrielijnen uit de Nederlandse dressuur vertegenwoordigd zullen zijn op onze veiling. We komen bekende (stam)moeders tegen, waaronder Endy, Vurona/Murona, Charites, Corieta, Lola-G en Warmante en zien opvallend veel veulens die verwant zijn aan hedendaagse succespaarden, zoals Charmeur (Madeleine Witte-Vrees), Glock’s Johnson TN (Hans Peter Minderhoud), Imposantos (Bart Veeze), Fürst Jazz (Diederik van Silfhout) en Fallatijn (Theo Hanzon/Laura Tomlinson).

De gehele collectie spring- en dressuurveulens is te vinden op: www.veulenveilingborculo.nl

Bron: Veulenveiling Borculo

Foto: Arnd Bronkhorst