Home Algemeen HHE demonstratie: communicatie met paarden

HHE demonstratie: communicatie met paarden

E-mailadres Afdrukken PDF

HoefslagHorseExpo

Het is nog niet zo ver, maar nu al kunnen we een tipje van de Hoefslag Horse Expo-sluier oplichten. Op zondag 25 april 2010 zal Annemarie van der Toorn daar een presentatie geven over communicatie met paarden.
De taal van het paard is een non-verbale, geluidsloze taal: gebarentaal dus. Door de lichaamstaal van het paard te interpreteren en je eigen lichaam te gebruiken om te ‘antwoorden’ wordt het mogelijk om te communiceren en elkaar duidelijk te maken wat wel en niet de bedoeling is. Het heeft niets te maken met aangeleerd gedrag, maar alles met het natuurlijk instinct van een paard.
Tijdens de demonstratie in de Brabanthallen gaat Annemarie aan het werk met het paard Leo. In 2007 heeft Annemarie op Horse Event voor het eerst gewerkt met dit paard, dat toen eigenlijk op de nominatie stond geslacht te worden omwille van zijn gedrag. Met Leo zal zij laten zien hoe je een paard door middel van zijn eigen taal kunt laten wennen aan spannende dingen. 

Hoefslag Horse Expo 23-25 april 2010, www.horseexpo.nl

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoefslag

Opinie

Wekelijks verschijnen hier de nieuwste columns uit de Hoefslag. 
Lees alle columns >>
Rob Ehrens
Vorm
[door Rob Ehrens] ‘Ik ben heel blij dat we dit jaar de Top League overleefd hebben. Dat was dit seizoen de eerste prioriteit...' Lees meer >> 

Poll

Volg jij de paardensport uitzendingen op Eurosport, die minimaal één uur per week beslaan?
 

Komende activiteiten


Abonnement Hoefslag

Paardensport op TV

Anky Fanclub

fanclubanki
Maak je lid
Word lid van de fanclub van Anky van Grunsven.
Lees meer >>

Adverteerders

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Laatste nieuws

Meest gelezen

RSS Feeds