Isabell Werth kon zoals vaker dit seizoen ook in Neumünster geen vervolg geven aan haar sterke start in de Grand Prix. In de hoofdrubriek, de Reem Acra Wereldbeker Kür op Muziek, ging landgenote Helen Langehanenberg er met de zege vandoor en bleef Werth op plek twee steken. Langehanenberg scoorde met haar tophengst Damon Hill NRW (v. Donnerhall) een unanieme eerste plek bij de vijf juryleden, goed voor 83,30%. Ze kwam daarmee op vrijwel hetzelfde percentage uit als tijdens haar ouverture van dit wereldbekerseizoen tijdens Jumping Amsterdam, toen goed voor plek twee achter een ongenaakbare Adelinde Cornelissen.
Werth en El Santo NRW (v. Ehrentusch) haalden bijna 81%, in het matig aansprekende veld van Neumünster voldoende voor plek twee. Ook de derde en vierde plaats ging naar een Duitse amazone met respectievelijk Uta Gräf (Le Noir) en Dorothee Schneider (Diva Royal)
Nederlandse inbreng was er dit keer niet. Aat van Essen nam nog wel deel aan de Grand Prix. Zijn teleurstellende optreden met Premier hield hem buiten het startveld van de hoofdrubriek.
Foto: Helen Langehanenberg en Damon Hill.






