Harrie Smolders aan de leiding in NK springen

Een parcoursbouwer moet de beste ruiters en paarden laten winnen. Dat je dit aan parcoursbouwer Louis Konickx kunt overlaten, bleek nog maar eens tijdens het eerste op tijd verreden onderdeel van het Nederlands kampioenschap springen in Mierlo. Wie er iets te zoeken had, kreeg er alle ruimte toe, wie niet figureert de rest van het driedaagse kampioenschap ergens in het tussenklassement. Van de 62 starters bleven er slechts elf foutloos en dat waren een uitzondering daargelaten de ervaren combinaties. Harrie Smolders nestelde zich met Exquis Walnut de Muze aan de kop van het klassement na de eerste wedstrijd en wordt op korte afstand gevolgd door Albert Zoer (Sam) en Jur Vrieling met de intussen ook ervaren VDL Bubalu.

 

Voor veel combinaties bleek de opgave die de parcoursbouwer had neergezet net te zwaar. Zo ook voor gastheer Eric van der Vleuten op wiens terrein het NK plaatsvindt, die met VDL Groep Utascha SFN op voorhand tot één van de kanshebbers werd gerekend. Aangezien de eerste twintig van de uitslag dicht op elkaar zitten, is in de komende dagen van het NK springen, dat zijn ontknoping beleeft op Tweede Paasdag, nog van alles mogelijk.

Dit artikel is geplaatst in Laatste nieuws.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>